Entrance Exit History Circle

FluxFilm No. 10: ENTRANCE to EXIT

1965., 7 min.

FluxFilm No. 10: ENTRANCE to EXIT

Summary

 Entrance to Exit je performans George Brechta, Word Event (1961.), transponiran u film. Ekran je najprije bijel dok na zvučnoj podlozi čujemo sine wave u duplom C (262 Hz); pretpojačalo se nastavlja modulirati kroz glasnoću koja se ne mijenja. Gradacijom slika postaje crna, zvučni signal je kompresiran, približava se white noiseu.

Performans se odvija u tamnoj sobi. Publika može razaznati samo dva natpisa: ULAZ i IZLAZ. Ovo proizvodi simultane i višestruke percepcije: neki razmišljaju o načinu na koji da napuste prostoriju; drugi se prirodno okreću prema vratima ili gledaju u zeleno svjetlo poviše vrata koje ih locira u tami; treći čekaju Brechta da sam ode. Nema ironijske ili kritičke distance, nema objašnjenja ili pitanja; samo različite percepcije trenutka.

George Brecht, kao La Monte Young, igra aktivnu ulogu u razvoju Fluxusa. O svom radu George Brecht je rekao: “Primarna funkcija moje umjetnosti je izraziti što više značenja sa što manje slika”.

(FluxFilm Anthology, prevela Karla Crnčević)

featured

Resnik

Resnik

1995., director: Sanja Iveković, feature film

HERE AND ELSEWHERE

HERE AND ELSEWHERE

Ici Et Ailleurs, 1976., director: Jean-Luc Godard, Anne-Marie Miéville, feature film

Minecraft film

11:00 Dječja kuća sinkronizirano

Minecraft film

A Minecraft Movie, director: Jared Hess, Sjedinjene Američke Države, Švedska, 2025.
feature film 100 min.

Poplava

16:00 Dječja kuća bez dijaloga

Poplava

Flow, director: Gints Zilbalodis, Latvija, Francuska, Belgija, 2024.
animated 85 min.

Super kućni patuljci

18:00 Dječja kuća sinkronizirano

Super kućni patuljci

Super elfkins, director: Ute von Münchow-Pohl, Njemačka, 2024.
animated 76 min.

15

Fiume o morte!

20:00

Fiume o morte!

director: Igor Bezinović, Hrvatska, Italija, Slovenija, 2025.
documentary 112 min.